Waterland Private Equity Investments, niezależny fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro, z sukcesem zakończył publiczne wezwanie na akcje spółki Kredyt Inkaso. Aldgate Strategy Group pełnił rolę doradcy PR przy tej transakcji.

W wezwaniu ogłoszonym w lipcu br. Waterland skupił 7.911.380 akcji Kredyt Inkaso, stanowiących 61.16% w kapitale zakładowym. Holenderski fundusz oferował 25 złotych za akcje notowanej na warszawskiej giełdzie spółki w pierwszym okresie przyjmowania zapisów.

Przejęcie spółki Kredyt Inkaso, która należy do ścisłej czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, był pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Fundusz Waterland inwestuje w przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach gospodarki takich jak przemysł farmaceutyczny, usługi związane z ochroną zdrowia, usługi ubezpieczeniowe, usługi IT, usługi wypoczynkowe i luksusowe, branża spożywcza, branża gier losowych oraz usługi związane ze zrównoważonym rozwojem. Do tej pory Waterland dokonał inwestycji w ponad 350 spółkach. Biura firmy znajdują się w Belgii, Holandii, Niemczech i w Polsce.